חיפוש

אופקים

מצמיחים עתיד בחקלאות הישראלית

תכנית "אופקים" חושפת את המשתתפים לחקלאות הישראלית, לגידולים המקומיים המזינים את העולם, מעניקה ידע מקיף אודות התהליכים מהשדה ועד הצלחת, מציגה אתגרים והזדמנויות בעידן שינויי האקלים וההשפעות הסביבתיות של החקלאות, ומפגישה את המשתתפים עם חדשנות טכנולוגית ומדעית בעולם החקלאות.

"אם חקלאות כאן – מולדת כאן" (מ. סמילנסקי)

תכנית הכשרה זו נבנתה בשיתוף מומחים מחברת "נטפים", ומשלבת הרצאות מומחים, למידה בצוותים, סיורי שטח והתנסות מעשית. התכנית כוללת 16 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע בימי ראשון החל מ 31.12.23 בשעות 9:30-16:30 בחממה האקולוגית בעין שמר.

התוכנית בנויה מ 16 מפגשים המחולקים ל – 5 יחידות נושא:

הכרות ויסודות – ביחידה זו נרכוש ידע תאורטי באמצעות למידה עיונית והתנסות מעשית להכרות עם מדעי הצמח, המים והקרקע, דישון והגנת הצומח. נלמד על השיקולים השונים של החקלאי, נסייר ונפגוש חקלאים בשטח.

חקלאות ישראלית – נכיר את החקלאות הישראלית מנקודות מבט של בעלי עניין שונים, התפתחות החקלאות ומבנה המשק הישראלי, מדיניות חקלאית בישראל, היכרות מעמיקה עם ענפי חקלאות עיקריים וסוגי המשקים השונים ונקבל תמונה רחבה והבנה אודות יחסי הגומלין ביניהם.

חקלאות וסביבה – נלמד אודות הקשר המורכב בין החקלאות לסביבה, נלמד על שינויי אקלים, מגמות בחקלאות בת קיימא, אובדן מזון וביטחון תזונתי, קיבוע פחמן וסוגיות רלוונטיות נוספות המהוות אתגר עולמי.

חקלאות העתיד – נלמד על פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים ויזמות בעולם החקלאות והמזון, המתמודד עם השאלה "כיצד ניתן להאכיל 10 מיליארד בני אדם עם כדור ארץ אחד"?

כלכלה ושיווק – חלק מרכזי בחקלאות הינו הצרכנים. נחשף להיבטים כלכליים של החקלאות הישראלית, החשיבות והאתגרים בשיווק, מיתוג ומכירת התוצרת.

*מתוכננים 2 אירועי שיא במהלך התוכנית אשר יהיו פתוחים לקהל הרחב.

**התוכנית מחולקת ליחידות אך במהותה אינטרדיסציפלינרית, ליצירת הבנה עמוקה ורחבה של עולם החקלאות.

התוכנית מיועדת לכל מי שמבין את צו השעה: צעירים אחרי צבא, יזמים, חקלאים, ולכל המעוניינים להרחיב את הידע שלהם ולהיכנס לעולם המרתק של חקלאות העתיד,תוך יצירת קשרים מקצועיים והכנת המשתתפים לעולם המשתנה במהירות.

בואו לצמוח ולהצמיח את החקלאות הישראלית!

לינק לסילבוס המלא

לפרטים נוספים: מיכל וולנסקי – 052-8583642

שיתוף:

תפריט נגישות