חיפוש

עבודות
גמר

עבודות הגמר מהוות את הדובדבן שבקצפת בחממה. הן מזמנות לתלמידים הזדמנות להוביל מחקר אמיתי בשיתוף פעולה עם מומחים, חברות, תעשיות ויזמים, בתחום ונושא המעניינים אותם, ובעצמאות מלאה. העבודה מקנה לתלמידים חמש יחידות לימוד במקצועות כגון חקלאות, מדעי הסביבה, ביולוגיה, מדעי המחשב, מדעי החברה ועוד, כאשר הן סובבות סביב אתגרי כדור הארץ: מים, אקלים, מזון, פסולת, טכנולוגיה חקלאית, פוד-טק, רובוטיקה, חקלאות מים, ביולוגיה מולקולרית. 

נושא המזון נחקר בשיתוף פעולה עם חקלאי גרנות, אמבר, נטפים וחברות סטארט-אפ כגון גרינאוניקס ו-Hargol Food-Tech. נושא המים בשיתוף החברה הכלכלית מנשה. נושא חקלאות בעידן שינוי אקלים נחקר בשיתוף פעולה עם ד"ר חנן סלע מאוניברסיטת חיפה, האגרונום עמית אבידוב מחברת Grace Breeding, איילה ברקן יועצת חקלאית והאגרונום ד"ר אלי ורד. נושא חקלאות המים נחקר בשיתוף פעולה עם חברת בראלג'י, חברת LemnaPro, וחברת Ecoshrimps. 

עבודות הגמר של החממה מתקיימות בפיקוח המינהל לחינוך התיישבותי, בשיתוף פעולה עם בתי הספר מבואות עירון, גוונים, אולפנה כפר פינס, סינדיאנה, כפר הנוער אלוני יצחק ובית הספר לאתגרי העתיד חריש.

אחת לשנה מקיימת החממה את האירוע Eco-Talks בו מציגים התלמידים המסיימים את מחקריהם בפני הקהל הרחב. תלמידי החממה זוכים בתחרויות ופרסים, ביניהם פרס גור אריה של המינהל לחינוך התיישבותי, "פרס המים" של אונ' תל אביב ושטוקהולם, פרס "קמפוס ירוק" של אונ' בן גוריון, התחרויות "גליליום", "אדם וים" ותחרות לעבודות גמר מצטיינות של מכון דוידסון.

לקריאת עובדות גמר של תלמידי החממה

שיתוף:

תפריט נגישות