חיפוש

מצוינות
ומנהיגות
במנשה

החממה מפעילה תכניות מצוינות ומנהיגות לנוער בשיתוף המועצה האזורית מנשה:

מנהיגות ירוקה

בתכנית "מנהיגות ירוקה" לומדים תלמידים מבתי הספר של המועצה האזורית מנשה לקחת הובלה ומנהיגות בתחומי הקיימות והמים. התכנית מתקיימת בשיתוף מחלקת הקיימות והסביבה במנשה ובתמיכה של החברה הכלכלית מנשה, ולוקחים בה חלק 300 ילדים ובני נוער בשנה. התלמידים לומדים אודות אתגר המים הישראלי והגלובלי, מסיירים בנחלי מנשה ומכירים את מפעל השבת המים של המועצה, המאפשר להחזיר מים לאחר השימוש בבתים לחקלאות, ובכך לחסוך מים, להוזיל את המים לחקלאים ולהשאיר יותר מים ממקורות טבעיים – לטבע. 

קהל יעד: כיתות ד'-יב' מהמועצה האזורית מנשה

ימים ושעות: בהתאם ללו"ז בתי הספר

מרכז המצוינות מנשה

מרכז המצוינות מנשה מהווה מרחב ללמוד, לחקור ולהמציא לילדים ולנוער מהמועצה האזורית מנשה. המרכז הוקם בחממה בשנת 2016 והינו פרי שיתוף פעולה בין החממה למחלקת החינוך של המועצה ולעמותת רותם מנשה. המרכז פועל בתמיכה של האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך. במרכז המצוינות מנשה פועלות קבוצות חניכים העוסקות בתחומי הביו-מימיקרי, המים, מייקרים, רוקחות טבעית, טכנולוגיה ועוד. 

קהל יעד: כיתות ה'-ו' מהמועצה האזורית מנשה

ימים ושעות: ימי ב', 16:00-18:00

מנהיגות גלובלית ISDG

תכנית המנהיגות הגלובלית – ISDG (ראשי תיבות של פיתוח ישראלי בר-קיימא) מיועדת לבני נוער הרוצים לשנות את העולם! בתכנית עוסקים החניכים בפיתוח פתרונות לאתגרי סביבה גלובליים בשיתוף פעולה עם מומחים ובני נוער מישראל והעולם. המשתתפים עובדים בצוותים, בוחרים פרויקטים המתמודדים עם אתגרים סביבתיים אמיתיים, בעזרת המנחים של החממה יוצרים קשר עם בני נוער, מומחים ויזמים מכל העולם, ויוצרים רעיונות ופתרונות לאתגרי הסביבה.

התכנית מתקיימת בתמיכת קרן מתנאל

קהל יעד: כיתות ז-'יב'

ימים ושעות: ימי ב', 16:00-18:00

שיתוף:

תפריט נגישות