חיפוש

הקמת
חממות
לימודיות

העולם מחפש פתרונות להתמודדות עם אתגרי האקלים. אתגרים אלו משולבים באתגרים חברתיים בעולם שהופך לרב-תרבותי, בו אנשים רוצים להרגיש חלק מקהילה תומכת והמעניקה תחושת בטחון.

אנו מאמינים כי הקמה של חממות אקולוגיות, מרכזים המשלבים סביבה, קיימות, חקלאות, רב-תרבותיות, חינוך ותרבות, יעשו שינוי משמעותי שיאפשר למיליוני אנשים לקחת חלק פעיל, אופטימי וחיובי בהתמודדות עם אתגרי האקלים, לפגוש אנשים אחרים ולשתף איתם פעולה, ללמוד, לחקור, להעלות מודעות ולאמץ אורח חיים בר-קיימא.

למען מטרה זו, ועל בסיס הדגם הפועל בחממה האקולוגית בקיבוץ עין שמר לאורך 45 שנה, הקמנו את מיזם The positive Greenhouse Effect.

מטרתנו היא לסייע ליזמים להקים חממות אקולוגיות-לימודיות. בשנים 2020-2023, ליווינו הקמה של חממה אקולוגית בשכונת קרית מנחם בירושלים, ובניית פרוגרמה להקמה של חממה אקולוגית במושב נהלל בעמק יזרעאל. בימים אלו אנו מלווים תהליך הקמה של חממה אקולוגית במכון טיהור המים של מרכז ישראל – השפד"ן.

החממה משתפת פעולה עם האדריכלית רות עזרוני, מתכננת מרחבי למידה וקהילה חדשניים, עם זאב שפריר, פרויקטור לניהול תהליך העבודה ועם איתי עברי, מומחה להיבטים אגרו-טכניים הנדרשים לתכנון חממה לימודית. יחד, אנו מציעים תהליך ליווי בבניית קונספט, פרוגרמה ותכנון החממה, להכשרת צוות מדריכים ולליווי הצוות בהטמעה של תכנים.

נשמח לשתף פעולה!

שיתוף:

תפריט נגישות