חיפוש

השתלמויות
מורים

קהילות המורים של החממה

החווה החקלאית מובילה קהילות מורים אזוריות וארציות המתקיימות סביב אתגר משותף. בשנת תשפ"ג אנו מקיימים שלוש קהילות מורים בהובלת מורות המלמדות בחווה. מורים מכל רחבי הארץ מגיעים לחממה אחת לחודש ללמוד ביחד, לספוג מהרוח החינוכית של החממה וליצור ביחד תכנים וערכים. 

קהילות המורים מתקיימות במתכונת השתלמות מורים המוכרת לגמול בהיקף 30 שעות. 

קהילות המורים והשתלמויות המורים של החממה מתקיימות בתמיכה של המינהל לחינוך התיישבותי, המועצה האזורית מנשה, בשיתוף החווה החקלאית בעין שמר ועמותת החממה האקולוגית בעין שמר.

קהילת המורים למדעים ולקיימות מנשה

קהילת המורים פועלת זו השנה החמישית ובה מורים לקיימת ומדעים מבתי הספר במועצה האזורית מנשה. הקהילה עוסקת בהוראה מבוססת מקום, בהכרות עם פינות חמד חינוכיות ברחבי המועצה, בלמידת עמיתים ובפיתוח משותף של ידע בקיימות ומדע, המשמש את כלל בתי הספר מהם מגיעים המשתלמים.

קהילת אני ואצה נשנה את העולם!

בקהילת "אני ואצה" מורים ומורות שמגיעים לחממה ללמוד את התחום אתגרי האקלים והשפעתם על מזון העתיד, במטרה להקים ולהוביל תכניות חקר בבתי ספר בכל הארץ. בתכנית אנו לומדים לגדל, לחקור ולהורות תכניות חקר בנושאים כגון גידול אצות, עדשת מים, זבוב החייל השחור ונושאים נוספים הקשורים למזון העתיד. את ההשתלמות מובילה סיגל לוצקי, מנהלת המחקר של החממה, מורה וחוקרת בתחום החקלאות הימית. הקהילה מושכת משתתפים מכל רחבי הארץ, ממצפה רמון ועד קריית שמונה, ומיזמים מרגשים קמו ברחבי הארץ ע"י חברי הקהילה ובוגריה, שרכשו את הכלים בהשתלמות.

קהילת המורים צומחים יחד

קהילת המורים "צומחים יחד" מורכבת ממורים יהודים וערבים, המעוניינים להקים ולקיים תכניות לימודים המשלבות רב-תרבותיות וסביבה. השתלמות המורים מתבססת על תכנית "צומחים יחד" במסגרתה לומדים בחממה תלמידים יהודים וערבים סביב אתגרי סביבה משותפים. בהשתלמות, אנו רוכשים ידע אודות מתודות המזמנות חיבור בין תלמידים יהודים וערבים, מכירים את האתגרים בחיבור זה ודרכים להתמודדות, מקבלים רעיונות לבניית תכניות ופעילויות משותפות ולומדים להכיר זה את זה. את ההשתלמות מנחות סג'א ותד מנהלת תכנית "צומחים יחד" עם ד"ר אילנה עירון מייסדת התכנית.

שיתוף:

תפריט נגישות